go top

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
11:30 Lichtenberg Malchower
13:00 Bremer Oberneuland
2019-04-20
11:30 Neumarkt Seligenporten
12:00 Pfeddersheim Emmelshausen
12:00 TSV Kropp VfR Neumunster
12:00 Neumunster Eichede
12:00 Todesfelde VfR Neumunster
12:00 Dachau Holzkirchen
12:00 Ismaning Kirchanschoring
12:00 Unterfohring Hankofen-Hailing
12:00 Normannia Gmund Ravensburg
12:00 Pforzheim Linx
12:00 NTSV Strand 08 Heider SV
12:00 Schilksee Todesfelde
12:00 Brandenburger Stendal
12:00 Flensburg Lubeck II
12:00 TuS Koblenz Hassia Bingen
12:30 Schott Mainz Kaiserslautern II
13:00 Mechtersheim VFB Dillingen
13:00 Ammerthal Erlangen
13:00 Bayern Hof Grossbardorf
13:00 Wurzburger FV DJK Bamberg
13:00 Hildesheim Wolfenbuttel
13:30 Diefflen Engers
13:30 Jagersburg Rochling
13:30 Karbach Hertha Wiesbach
13:30 Bahlinger Villingen
13:30 Oberachern Reutlingen
13:30 TSV Ilshofen Ger. Friedrichstal
14:00 Abtswind Wurzburger Kickers II
14:00 ATSV Spvgg Ansbach 09
14:00 Aubstadt Jahn Forchheim
14:00 Gebenbach Sand
14:00 Kottern-St. Mang Sonthofen
14:00 Regensburg II Schwaben Augsburg
2019-04-21
11:30 Neustrelitz Strausberg
12:00 Meiendorfer SV Altona
12:00 Hansa Rostock II TB Berlin
12:00 Torgelower Greif CFC Hertha
12:30 Arminia Ludwigshafen TuS RW Koblenz
2019-04-22
09:15 Wedeler TSV Curslack-Neuengamme
09:30 Condor Hamburg Pinneberg
11:00 Dassendorf Niendorfer TSV
12:00 Goppinger SV Stutt. Kickers
12:00 Heider SV Todesfelde
12:00 Schilksee TSV Kropp
12:00 Einheit Rudolstadt Chemie Leipzig
12:00 Nordhausen II Wismut Gera
12:00 NTSV Strand 08 SC Weiche-08 II
12:00 VfR Neumunster TSV Lagerdorf
12:00 TSV Buchholz 08 Wandsbeker Concordia
12:00 Seligenporten DJK Bamberg
12:00 Rain/Lech Schwabmunchen
12:00 Krieschow Askania Bernburg
12:30 Teutonia Ottensen Suderelbe
13:00 ASC 09 Dortmund Westfalia Rhynern
13:00 Eintracht Rheine FC Gutersloh
13:00 Gievenbeck Brunninghausen
13:00 Paderborn II Holzwickeder SC
13:00 Hammer SpVgg. Sprockhovel
13:00 Schalke II Siegen
13:00 Uphusen Heeslinger
13:00 Spvgg Ansbach 09 Vach
13:00 Ennepetal Erndtebruck
13:00 TuS Haltern Schermbeck
13:00 Rugenbergen TuS Osdorf
13:00 Sasel Barmbek-Uhlenhorst
13:00 Oythe Hildesheim
13:00 Bayern Hof Aubstadt
13:00 SC Velbert Kleve
13:00 SW Essen Jahn Hiesfeld
13:00 Ederbergland Bad Vilbel
13:00 Kassel Baunatal
13:15 Westfalia Herne Ahlen
13:30 Nordlingen Unterfohring
13:30 SFL Bremerhaven Bremer
14:30 HEBC Hamburg SC Victoria Hamburg
2019-04-24
16:30 Pforzheim Normannia Gmund
16:30 Jahn Forchheim Grossbardorf
16:30 Neumunster Inter Turkspor Kiel
17:00 Wurzburger Kickers II Wurzburger FV
17:30 Homberg Dusseldorf-West
2019-04-26
16:00 Ger. Friedrichstal Nottingen
16:30 Seligenporten Eltersdorf
17:00 Nordhausen II Wismut Gera
17:00 Brinkumer Werder Bremen III
17:00 Engers Schott Mainz
17:00 Curslack-Neuengamme TuS Osdorf
17:30 Oberneuland Hastedt
17:30 Malchower Wismar
17:30 TB Berlin Brandenburger
17:30 Barmbek-Uhlenhorst Wandsbeker Concordia
17:30 Cloppenburg Delmenhorst

Oberliga: Promotion Round - North

germany - 2017/2018

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Holstein Kiel II 3 2 1 0 12 3 +9 7 WDW
2 VfL Oldenburg 3 2 1 0 10 1 +9 7 WDW
3 Brinkumer SV 3 1 0 2 6 15 -9 3 LWL
4 Teutonia Hamburg 3 0 0 3 6 15 -9 0 LLL