go top

UPCOMING MATCHES

HomeAway
Today
09:30Alcorcon BLeganes B
09:30SR Villaverde BoetticherCD Mostoles
09:30Tres CantosCarabanchel
09:30San Juan ZaragozaLa Almunia
09:30Zaragoza BAlmudevar
10:00San AgustinRayo Vallecano B
10:00LebrijanaCiudad de Lucena
10:00BerceoLogrones Promesas
10:00GuadalcacinAlgeciras
10:00CD CalamonteJerez CF
10:00CastelldefelsSantfeliuenc
10:00San RafaelBinissalem
10:00CE EuropaFE Grama
10:00HortaAsco
10:00MartinencGranollers
10:00PratTerrassa
10:00VilafrancaL Hospitalet
10:30ConstanciaPena Deportina
11:00CD MarinoLa Cuadra
11:00Club Atletico TacoronteVilla Santa Brigida
11:00LanzaroteCD Buzanada
11:00MensajeroYaiza
11:00Las ZocasSan Fernando
11:45El CotilloSanta Ursula
14:00Beti KozkorCD Corellano
14:30BorjaUD Casetas
14:30Villanueva CFCF Illueca
15:00FelanitxManacor
15:00FormenteraSanta Catalina Atletico
15:00MurenseLlosetense
15:00Aguilas FCEDMF Churra
15:00CA PulpilenoClub Olimpico de Totana
15:00Cartagena BEstudiantes de Murcia
15:00CD AlgarMinerva
15:00BriviescaSporting Uxama
15:00Ciudad de MurciaLorca FC
15:00Cristo AtleticoLeonesa 2
15:00Huercal-OveraDeportiva Minera
15:00ZamoraArandina
15:00Lorca DeportivaYeclano
15:00Mazarron CFLa Union
15:00UD Los GarresUCAM Murcia B
15:00AceuchalMoralo
15:00CD CalamonteJerez CF
15:00CD CoriaUP Plasencia
15:00Extremadura UD BAD Llerenense
15:00MontijoAzuaga
15:00OlivenzaCacereno
15:00RCP ValverdenoArroyo
15:00ValdelacalzadaDiocesano
15:00MutilveraEzcabarte
15:00AnguianoAlfaro
15:00AutolOyonesa
15:00BerceoLogrones Promesas
15:00CDFC CalzadaArnedo
15:00CF RapidCCD Alberite
15:00River EbroHaro Deportivo
15:00VianesVarea
15:00YagueAgoncillo
15:00AlmudevarZaragoza B
15:00Atletico MonzonBelchite 97
15:00BorjaUD Casetas
15:00BreaBinefar
15:00SabinanigoTarazona
15:00San Juan ZaragozaLa Almunia
15:00San Lorenzo FlumenRobres
15:00TamariteCalamocha
15:00Utebo FCSarinena
15:00Villanueva CFCF Illueca
15:00Atl. IbanesMarchamalo
15:00AzuquecaAlmagro
15:00Ciudad RealAlbacete B
15:00GuadalajaraTomelloso CF
15:00La RodaLa Solana
15:00MadridejosMora CF
15:00QuintanarTarancon
15:00VillacanasSocuellamos
15:00VillarrobledoToledo
15:00VillarrubiaPuertollano C.F.
15:00CD AlhaurinoHuetor Vega
15:00CD TorreperogilUD San Pedro
15:00Huetor TajarLinares
15:00ManchaLoja
15:00TorredonjimenoJaen
15:00EcijaCadiz CF B
15:00LebrijanaCiudad de Lucena
15:00Los BarriosCeuta
15:00VelardeAtletico Albericia
15:00L'EntreguCaudal Deportivo
15:00Atarfe IndustrialRiver Melilla
15:00CP AlmeriaAntequera
15:00El PaloAlhaurin
15:00MartosGuadix
15:00MotrilJuventud Torremolinos
15:00VelezRincon
15:00MutilveraEzcabarte
15:00CabecenseCoria C.F.
15:00CD GerenaXerez CD
15:00CD UtreraConil
15:00Sevilla FC CAtletico Espeleno
15:00Xerez D.F.C.Cordoba B
15:00MulenoCiudad Cieza
15:00Atl. TordesillasAlmazan
15:00BembibreReal Avila
15:00Silla CFLa Nucia
15:00BupolsaLa Granja
15:00G. SegovianaAtl. Astorga
15:00La BanezaCebrerena
15:00La VirgenSanta Marta Tormes
15:00Numancia BBurgos Promesas
15:00Real Murcia BMar Menor
15:00Merida ADValdivia
15:00CD CantolaguaCD Ardoi
15:00Cristo AtleticoLeonesa 2
15:00AlondrasBoiro
15:00CeltigaCD Choco
15:00Arcos CFPuente Genil
15:00CompostelaUD Ourense
15:00San RoqueBetis B
15:00Ourense CFLaracha
15:00PaiosacoPorrino Industrial
15:00PolvorinArenteiro
15:00Silva SDBarco
15:00SomozasRacing Club Villalbes
15:00CondalPraviano
15:00Gijon IndustrialCovadonga
15:00La MadalenaCD Colunga
15:00LealtadEl San Martin
15:00Arosa SCFerrol
15:00L Entregu Club de FutbolCaudal Deportivo
15:00BergantinosRibadumia
15:00LlaneraMosconia
15:00Siete VillasSolares
15:00LlanesClub Siero
15:00Union Montanesa EscobedoUD Samano
15:00Real AvilesTuilla
15:00Amurrio ClubSan Ignacio
15:00Union Club CearesMarino de Luanco
15:00BeasainLagun Onak
15:00Universidad OviedoSan Claudio
15:00BermeoPasaia
15:00CayonNaval Reinosa
15:00SD San PedroSantuxu
15:00GuarnizoBezana
15:00SodupeOrdizia
15:00RevillaRinconeda Polanco
15:00CerdanyolaUE Sants
15:00Ribamontan al MarTropezon
15:00SantboiaReus Deportiu B
15:00Santander BLaredo
15:00AtzenetaPaiporta
15:00Textil EscudoBarreda Balompie
15:00La NuciaSilla CF
15:00TorinaVimenor
15:00Novelda CFEldense
15:00VelardeAtletico Albericia
15:00VilamarxantAlzira
15:00Alaves BSD Deusto
15:00BalmasedaSestao
15:00AlcudiaMallorca B
15:00Real Sociedad CSomorrostro
15:00EsporlesPlatges de Calvia
15:00SanturtziBasconia
15:00Ibiza Islas PitiusasSoller
15:00ZamudioPortugalete
15:00PoblenseSon Cladera
15:00SantanyiFerriolense
15:00PueblonuevoCastuera
15:00UE FigueresLlagostera Costa Brava
15:00AD San JuanValle Egues
15:00AlesvesPamplona
15:00AceroElche CF Ilicitano
15:00Beti KozkorCD Corellano
15:00CrevillenteOlimpic Xativa
15:00Beti OnakPena
15:00JoveVillarreal C
15:00CD BaztanBurlades
15:00PaternaRayo Ibense
15:00CirboneroOsasuna B
15:00RodaTorre Levante
15:00CortesHuarte
15:00SaguntinoOrihuela
15:00TxantreaSubiza
15:00AlcobendasGetafe B
15:00PradejonCalasancio
15:00Alcorcon BLeganes B
15:00SD LogronesNaxara
15:00CanillasAtletico Pinto
15:00ParlaSan Fernando
15:00RSD AlcalaTrival Valderas
15:00San AgustinRayo Vallecano B
15:00Santa AnaLas Rozas
15:00SR Villaverde BoetticherCD Mostoles
15:00Tres CantosCarabanchel
15:00VicalvaroPozuelo de Alarcon
15:30CeltigaCD Choco
16:00MotrilJuventud Torremolinos
16:00CD TorreperogilUD San Pedro
16:00ValdelacalzadaDiocesano
16:00CA PulpilenoClub Olimpico de Totana
16:00VillarrubiaPuertollano C.F.
16:00Sant AndreuPobla Mafumet
16:15SodupeOrdizia
17:00Xerez D.F.C.Cordoba B
2018-10-24
15:00River MelillaMartos
2018-10-27
10:30TamaraceiteClub Atletico Tacoronte
14:30Santa UrsulaPanaderia Pulido San Mateo
15:00IbarraEl Cotillo
2018-10-28
11:00CD BuzanadaUnion Viera
11:00San FernandoMensajero
11:00SD TeniscaLanzarote
11:00Tenerife BAtletico Union Guimar
11:00YaizaLas Palmas C
11:00La CuadraLas Zocas
11:00Villa Santa BrigidaCD Marino
16:00BarcoPaiosaco
16:00BoiroSilva SD
16:00CD ChocoAlondras
16:00Porrino IndustrialCompostela
16:00UD OurenseArosa SC
16:00Caudal DeportivoLlanera
16:00CD ColungaCondal
16:00CovadongaUniversidad Oviedo
16:00El San MartinL'Entregu
16:00MosconiaLa Madalena
16:00San ClaudioLealtad
16:00GranollersUE Figueres
16:00L HospitaletCerdanyola
16:00Llagostera Costa BravaPrat
16:00Reus Deportiu BCastelldefels
16:00SantfeliuencVilafranca
16:00TerrassaSan Cristobal CP
16:00UE SantsSant Andreu
16:00AlziraSaguntino
16:00Elche CF IlicitanoJove
16:00EldenseAcero
16:00Olimpic XativaAtzeneta
16:00OrihuelaLa Nucia
16:00PaiportaVilamarxant
16:00Rayo IbenseCrevillente
16:00Silla CFNovelda CF
16:00Atletico PintoSR Villaverde Boetticher
16:00CarabanchelAlcorcon B
16:00Getafe BSan Agustin
16:00Las RozasRSD Alcala
16:00Leganes BSanta Ana
16:00Pozuelo de AlarconTres Cantos
16:00Rayo Vallecano BCanillas
16:00San FernandoAlcobendas
16:00Trival ValderasParla
16:00AlmazanG. Segoviana
16:00ArandinaCebrerena
16:00Atl. AstorgaBupolsa
16:00La GranjaBembibre
16:00SD DeustoBeasain
16:00Santa Marta TormesAtl. Tordesillas
16:00AntequeraMotril
16:00CD AlhaurinoVelez
16:00GuadixAtarfe Industrial
16:00JaenMancha
16:00Juventud TorremolinosEl Palo
16:00LojaCD Torreperogil
16:00RinconMartos
16:00UD San PedroCP Almeria
16:00Atletico EspelenoCD Utrera
16:00Betis BArcos CF
16:00Cadiz CF BCD Gerena
16:00CeutaAlgeciras
16:00ConilSan Roque
16:00Cordoba BGuadalcacin
16:00Puente GenilCabecense
16:00Xerez CDSevilla FC C
16:00Platges de CalviaMallorca B
16:00Son CladeraSan Rafael
16:00Club Olimpico de TotanaHuercal-Overa
16:00Deportiva MineraCD Algar
16:00EDMF ChurraCartagena B
16:00Estudiantes de MurciaLorca Deportiva
16:00La UnionMuleno
16:00Lorca FCMazarron CF
16:00MinervaUD Los Garres
16:00ArenteiroCeltiga
16:00UCAM Murcia BCiudad de Murcia
16:00LarachaPolvorin
16:00YeclanoCA Pulpileno
16:00Racing Club VillalbesOurense CF
16:00AD LlerenenseValdelacalzada
16:00Marino de LuancoGijon Industrial
16:00AzuagaCD Coria
16:00TuillaLlanes
16:00CacerenoMontijo
16:00ArroyoPueblonuevo
16:00Atletico AlbericiaSiete Villas
16:00DiocesanoOlivenza
16:00BezanaSantander B
16:00UP PlasenciaMerida AD
16:00LaredoRevilla
16:00CD CorellanoMutilvera
16:00Rinconeda PolancoUnion Montanesa Escobedo
16:00AgoncilloPradejon
16:00SolaresRibamontan al Mar
16:00CalasancioSD Logrones
16:00UD SamanoVelarde
16:00CCD AlberiteVianes
16:00BasconiaAmurrio Club
16:00Haro DeportivoCDFC Calzada
16:00PamplonaBeti Onak
16:00Lagun OnakSanturtzi
16:00NaxaraRiver Ebro
16:00Valle EguesCD Cantolagua
16:00OrdiziaSD San Pedro
16:00OyonesaYague
16:00PasaiaSodupe
16:00VareaAutol
16:00PortugaleteBalmaseda
16:00Belchite 97Brea
16:00San IgnacioBermeo
16:00BinefarSan Lorenzo Flumen
16:00SantuxuZamudio
16:00CF IlluecaSan Juan Zaragoza
16:00SestaoReal Sociedad C
16:00La AlmuniaTamarite
16:00OrdiziaSD San Pedro
16:00Pobla MafumetHorta
16:00RobresVillanueva CF
16:00SestaoReal Sociedad C
16:00Villarreal CRoda
16:00SarinenaAlmudevar
16:00FE GramaMartinenc
16:00UD CasetasAtletico Monzon
16:00Llagostera Costa BravaPrat
16:00El San MartinL'Entregu
16:00Zaragoza BBorja
16:00TerrassaSan Cristobal CP
16:00AlmagroVillacanas
16:00UE SantsSant Andreu
16:00Atletico PintoSR Villaverde Boetticher
16:00La SolanaAtl. Ibanes
16:00CarabanchelAlcorcon B
16:00MarchamaloGuadalajara
16:00Huetor VegaAlhaurin
16:00Pozuelo de AlarconTres Cantos
16:00SocuellamosMadridejos
16:00LinaresTorredonjimeno
16:00ToledoQuintanar
16:00River MelillaHuetor Tajar
16:00Tomelloso CFAzuqueca
16:00CD CorellanoMutilvera
16:00Ciudad de LucenaXerez D.F.C.
16:00Coria C.F.Lebrijana
16:00Los BarriosEcija
16:00Belchite 97Brea
16:00Ciudad CiezaReal Murcia B
16:00RobresVillanueva CF
16:00Mar MenorAguilas FC
16:00UD CasetasAtletico Monzon
16:00Mora CFVillarrubia
16:00CD ColungaCondal
16:00Puertollano C.F.Ciudad Real
16:00MosconiaLa Madalena
16:00CastueraCD Calamonte
16:00MoraloRCP Valverdeno
16:00ValdiviaAceuchal
16:00BurladesCortes
16:00CD ArdoiTxantrea
16:00HuarteAlesves
16:00Osasuna BBeti Kozkor
16:00PenaAD San Juan
16:00SubizaCirbonero
16:00Getafe BSan Agustin
16:00AlfaroBerceo
16:00ArnedoAnguiano
16:00Logrones PromesasCF Rapid
16:00Leonesa 2Briviesca
16:00Puertollano C.F.Ciudad Real
16:00TaranconLa Roda
16:00FerrolBergantinos
16:00RibadumiaSomozas
16:00Club SieroUnion Club Ceares
16:00PravianoReal Aviles
16:00Barreda BalompieCayon
16:00Naval ReinosaTorina
16:00TropezonTextil Escudo
16:00VimenorGuarnizo
16:00SomorrostroAlaves B
16:00AscoCE Europa
16:00FE GramaMartinenc
16:00Torre LevantePaterna
16:00CD MostolesVicalvaro
16:00Burgos PromesasLa Virgen
16:00Leonesa 2Briviesca
16:00Real AvilaCristo Atletico
16:00Sporting UxamaLa Baneza
16:00ZamoraNumancia B
16:00BinissalemIbiza Islas Pitiusas
16:00EsporlesPoblense
16:00FerriolenseAlcudia
16:00LlosetenseFormentera
16:00ManacorMercadal
16:00Pena DeportinaSantanyi
16:00Santa Catalina AtleticoFelanitx
16:00SollerMurense
16:00Jerez CFExtremadura UD B
16:00EzcabarteCD Baztan
16:00CalamochaSabinanigo
16:00TarazonaUtebo FC
16:00Albacete BVillarrobledo
16:00Mora CFVillarrubia
16:00Jerez CFExtremadura UD B

Tercera Division: Group 5

spain - 2018/2019

#TeamPWDLGSGAGDPtsRecent Form
1 Llagostera-Costa Brava 10712177+1022 WWWLW
2 Prat 9630110+1121 DWWWW
3 L'Hospitalet 9621133+1020 WLWWW
4 Horta 95221411+317 WDLWW
5 Sant Andreu 9432127+515 DWDWL
6 Terrassa 1043397+215 LWLLW
7 Pobla Mafumet 104241310+314 LLWLL
8 Granollers 1035298+114 DDDDW
9 Vilafranca 942388+014 WWWDL
10 San Cristobal 9423910-114 WWLWD
11 Cerdanyola del Valles 9342108+213 WWDDL
12 Figueres 933397+212 WDWLL
13 Europa 93331010+012 DLWWW
14 Reus Deportiu II 92341214-29 DDLLL
15 Sants 10235914-59 LDLWW
16 Asco 10235413-99 DLLDL
17 Santboia 10226411-78 WLLLW
18 Santfeliuenc 9144710-37 LDLDW
19 Martinenc 9144713-67 LLWLD
20 Grama 10145816-87 LLDDL
21 Castelldefels 10145412-87 LWLLL