go top

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
09:30 Carabanchel Getafe B
09:45 Silla CF Crevillente
10:00 Albacete B Azuqueca
10:00 Torre Levante Paiporta
10:00 UE Sants Prat
10:00 Villarreal C Alzira
11:30 El Cotillo Las Palmas C
11:30 Lanzarote Atletico Union Guimar
16:00 Elche CF Ilicitano B Vilamarxant
19:00 CD Buzanada CD Marino
19:00 Ibarra Las Zocas
2019-04-20
09:30 Rayo Ibense Olimpic Xativa
10:30 Tamaraceite San Fernando
10:30 Union Viera Panaderia Pulido San Mateo
14:30 Santa Ursula Mensajero
15:00 Cristo Atletico Zamora
15:30 Naval Reinosa UD Samano
15:30 Llagostera Costa Brava Terrassa
16:00 Valdivia Valdelacalzada
16:00 Acero Saguntino
16:00 Muleno Mazarron CF
16:00 Yeclano EDMF Churra
17:00 La Nucia Roda
2019-04-21
10:00 Lanzarote Atletico Union Guimar
10:00 El Cotillo Las Palmas C
10:00 SD Tenisca Club Atletico Tacoronte
10:00 Tenerife B Yaiza
10:00 Villa Santa Brigida La Cuadra
15:00 Ribamontan al Mar Cayon
15:00 Alondras Ribadumia
15:00 Siete Villas Torina
15:00 Arosa SC CD Choco
15:00 Solares Santander B
15:00 Bergantinos Porrino Industrial
15:00 Tropezon Revilla
15:00 Celtiga Somozas
15:00 Compostela Arenteiro
15:00 Paiosaco Laracha
15:00 Polvorin Ourense CF
15:00 Silva SD Racing Club Villalbes
15:00 UD Ourense Barco
15:00 Caudal Deportivo Praviano
15:00 Cerdanyola Horta
15:00 Club Siero Llanera
15:00 Llagostera Costa Brava Terrassa
15:00 Covadonga Condal
15:00 Vilafranca CE Europa
15:00 El San Martin Tuilla
15:00 La Nucia Roda
15:00 Orihuela Paterna
15:00 Marino de Luanco La Madalena
15:00 Rayo Ibense Olimpic Xativa
15:00 Mosconia CD Colunga
15:00 Silla CF Crevillente
15:00 San Claudio Real Aviles
15:00 Las Rozas Trival Valderas
15:00 Union Club Ceares L'Entregu
15:00 Briviesca Burgos Promesas
15:00 Universidad Oviedo Llanes
15:00 Cebrerena Almazan
15:00 Textil Escudo Velarde
15:00 La Baneza Santa Marta Tormes
15:00 Vimenor Rinconeda Polanco
15:00 Asco Santboia
15:00 FE Grama Reus Deportiu B
15:00 L Hospitalet UE Figueres
15:00 Pobla Mafumet San Cristobal CP
15:00 Sant Andreu Castelldefels
15:00 Moralo Diocesano
15:00 Santfeliuenc Martinenc
15:00 AD San Juan Beti Kozkor
15:00 UE Sants Prat
15:00 CD Ardoi Cortes
15:00 Acero Saguntino
15:00 CD Cantolagua Cirbonero
15:00 Elche CF Ilicitano B Vilamarxant
15:00 CD Corellano Huarte
15:00 Eldense Atzeneta
15:00 Ezcabarte Burlades
15:00 Novelda CF Jove
15:00 Pena Mutilvera
15:00 Torre Levante Paiporta
15:00 Txantrea Beti Onak
15:00 Villarreal C Alzira
15:00 Valle Egues CD Baztan
15:00 Atletico Pinto RSD Alcala
15:00 Carabanchel Getafe B
15:00 CD Mostoles Parla
15:00 Pozuelo de Alarcon Alcobendas
15:00 Almagro Socuellamos
15:00 Rayo Vallecano B Santa Ana
15:00 Vicalvaro San Agustin
15:00 Villaverde San Andres Tres Cantos
15:00 Bembibre Numancia B
15:00 Bupolsa La Virgen
15:00 Cristo Atletico Zamora
15:00 G. Segoviana Atl. Tordesillas
15:00 Leonesa 2 La Granja
15:00 Deportiva Minera Ciudad Cieza
15:00 Real Avila Arandina
15:00 Huercal-Overa La Union
15:00 Sporting Uxama Atl. Astorga
15:00 Aguilas FC UD Los Garres
15:00 CA Pulpileno Lorca FC
15:00 Cartagena B Minerva
15:00 CD Algar Estudiantes de Murcia
15:00 Club Olimpico de Totana Mar Menor
15:00 Lorca Deportiva UCAM Murcia B
15:00 Muleno Mazarron CF
15:00 Real Murcia B CAP Ciudad de Murcia
15:00 Yeclano EDMF Churra
15:00 Arroyo AD Llerenense
15:00 Azuaga CD Calamonte
15:00 Cacereno Pueblonuevo
15:00 Castuera Jerez CF
15:00 CD Coria Aceuchal
15:00 Merida AD Olivenza
15:00 Montijo RCP Valverdeno
15:00 UP Plasencia Extremadura UD B
15:00 Valdivia Valdelacalzada
15:00 Osasuna B Pamplona
15:00 Subiza Alesves
15:00 Albacete B Azuqueca
15:00 La Roda Ciudad Real
15:00 La Solana Villarrubia
15:00 Marchamalo Puertollano C.F.
15:00 Quintanar Atl. Ibanes
15:00 Tarancon Madridejos
15:00 Toledo Villacanas
15:00 Tomelloso CF Mora CF
15:00 Canillas Alcorcon B
15:00 Villarrobledo Guadalajara
15:00 Leganes B San Fernando
15:00 Ferrol Boiro
15:00 Atletico Albericia Guarnizo
15:00 Barreda Balompie Union Montanesa Escobedo
15:00 Bezana Laredo
15:00 Naval Reinosa UD Samano
16:00 Gijon Industrial Lealtad
2019-04-23
14:00 Briviesca Cristo Atletico

Tercera Division: Group 11

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Pena Deportiva 35 28 3 4 77 24 +53 87 WWLWW
2 Mallorca II 35 24 6 5 81 29 +52 78 WWWDW
3 Formentera 35 21 10 4 56 21 +35 73 DWWWL
4 Poblense 35 21 8 6 81 32 +49 71 DWLWD
5 Ibiza Islas Pitiusas 35 20 8 7 62 27 +35 68 LWWWD
6 Platges de Calvia 36 18 9 9 44 25 +19 63 WLLWD
7 Alcudia 35 18 9 8 52 43 +9 63 DWLLW
8 Santa Catalina Atletico 36 13 8 15 46 47 -1 47 LLDDW
9 Felanitx 35 12 9 14 53 48 +5 45 LWWDW
10 San Rafael 35 12 8 15 43 41 +2 44 DLWLD
11 Constancia 35 12 8 15 37 36 +1 44 LWWDL
12 Llosetense 36 11 8 17 36 64 -28 41 DWLLL
13 Soller 36 10 11 15 37 58 -21 41 DLWDW
14 Ferriolense 35 9 13 13 30 47 -17 40 DLLDL
15 Santanyi 35 9 11 15 29 44 -15 38 DLDWL
16 Binissalem 34 10 8 16 32 50 -18 38 WLLWL
17 Manacor 36 9 7 20 34 55 -21 34 DLWLW
18 Esporles 35 8 7 20 33 62 -29 31 WLWLD
19 Son Cladera 35 7 10 18 30 68 -38 31 WLLDD
20 Mercadal 34 4 11 19 27 50 -23 23 LLWLW
21 Murense 35 2 10 23 19 68 -49 16 DLLDL
22 UD Ibiza 0 0 0 0 0 0 +0 0
Home Score Away
2019-04-17
FT Esporles [2 : 1] Felanitx
FT Binissalem [1 : 0] Constància