go top

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
08:45 Santa Catalina Atletico Mallorca B
09:00 Barreda Balompie Union Montanesa Escobedo
09:30 Villaverde San Andres Tres Cantos
09:30 CD Ardoi Cortes
09:30 Osasuna B Pamplona
09:30 Subiza Alesves
09:30 Ribamontan al Mar Cayon
09:30 CD Mostoles Parla
09:30 Vicalvaro San Agustin
10:00 Atletico Pinto RSD Alcala
10:00 Canillas Alcorcon B
10:00 Pozuelo de Alarcon Alcobendas
10:00 Platges de Calvia Ibiza Islas Pitiusas
10:00 Cacereno Pueblonuevo
10:00 Merida AD Olivenza
10:00 Montijo RCP Valverdeno
10:00 UP Plasencia Extremadura UD B
10:00 Ezcabarte Burlades
10:00 La Roda Ciudad Real
10:00 Marchamalo Puertollano C.F.
10:00 Quintanar Atl. Ibanes
10:00 Tarancon Madridejos
10:00 Tomelloso CF Mora CF
10:00 Huercal-Overa La Union
10:00 Polvorin Ourense CF
10:00 Atletico Albericia Guarnizo
10:00 Solares Santander B
10:30 Bupolsa La Virgen
10:30 San Rafael Murense
12:00 Son Cladera Mercadal
13:00 Poblense Formentera
14:00 CD Corellano Huarte
14:30 Bembibre Numancia B
14:30 Castuera Jerez CF
14:30 CD Cantolagua Cirbonero
14:30 Villarrobledo Guadalajara
14:30 Soller Santanyi
15:00 Amurrio Club Zamudio
15:00 Basconia Balmaseda
15:00 Ordizia Beasain
15:00 Pasaia Alaves B
15:00 San Ignacio Real Sociedad C
15:00 Cebrerena Almazan
15:00 Santuxu Lagun Onak
15:00 Leonesa 2 La Granja
15:00 Esporles Felanitx
15:00 Bermeo SD San Pedro
15:00 Portugalete SD Deusto
15:00 Sestao Somorrostro
15:00 Sodupe Santurtzi
15:00 Alfaro Logrones Promesas
15:00 Pradejon River Ebro
15:00 AD San Juan Beti Kozkor
15:00 Robres Tarazona
15:00 Pena Mutilvera
15:00 La Solana Villarrubia
15:00 Binissalem Constancia
15:00 Llosetense Alcudia
15:00 Agoncillo Berceo
15:00 Arnedo CCD Alberite
15:00 Calasancio CF Rapid
15:00 Haro Deportivo Varea
15:00 Naxara Vianes
15:00 Oyonesa Anguiano
15:00 SD Logrones Autol
15:00 Yague CDFC Calzada
15:00 Almudevar Tamarite
15:00 Atletico Monzon CF Illueca
15:00 Belchite 97 Zaragoza B
15:00 Binefar Sarinena
15:00 Borja San Juan Zaragoza
15:00 Brea La Almunia
15:00 San Lorenzo Flumen Calamocha
15:00 Utebo FC Sabinanigo
15:00 Villanueva CF UD Casetas
15:00 Alondras Ribadumia
15:00 Bergantinos Porrino Industrial
15:00 El San Martin Tuilla
15:00 Marino de Luanco La Madalena
15:00 Union Club Ceares L'Entregu
15:30 Briviesca Burgos Promesas
15:30 La Baneza Santa Marta Tormes
15:30 Sporting Uxama Atl. Astorga
15:30 Azuaga CD Calamonte
15:30 Almagro Socuellamos
15:30 Celtiga Somozas
15:30 Silva SD Racing Club Villalbes
16:00 Manacor Ferriolense
16:00 Arosa SC CD Choco
16:00 Compostela Arenteiro
16:00 Paiosaco Laracha
16:00 UD Ourense Barco
16:00 Bezana Laredo
16:00 Textil Escudo Velarde
16:30 Moralo Diocesano
17:00 Rayo Vallecano B Santa Ana
17:00 Arroyo AD Llerenense
18:00 Asco Santboia
18:00 L Hospitalet UE Figueres
18:00 Sant Andreu Castelldefels
18:00 Eldense Atzeneta
18:30 Cerdanyola Horta
18:30 Pobla Mafumet San Cristobal CP
18:30 Santfeliuenc Martinenc
18:30 Vilafranca CE Europa
18:30 Novelda CF Jove
19:00 Siete Villas Torina
2019-04-19
09:30 Carabanchel Getafe B
09:45 Silla CF Crevillente
10:00 Albacete B Azuqueca
10:00 Torre Levante Paiporta
10:00 UE Sants Prat
10:00 Villarreal C Alzira
16:00 Elche CF Ilicitano B Vilamarxant
19:00 CD Buzanada CD Marino
19:00 Ibarra Las Zocas
2019-04-20
09:30 Rayo Ibense Olimpic Xativa
10:30 Tamaraceite San Fernando
10:30 Union Viera Panaderia Pulido San Mateo
14:30 Santa Ursula Mensajero
15:00 Cristo Atletico Zamora
15:30 Naval Reinosa UD Samano
15:30 Llagostera Costa Brava Terrassa
16:00 Valdivia Valdelacalzada
16:00 Acero Saguntino
17:00 La Nucia Roda
2019-04-21
10:00 Lanzarote Atletico Union Guimar
10:00 El Cotillo Las Palmas C
10:00 SD Tenisca Club Atletico Tacoronte
10:00 Tenerife B Yaiza
10:00 Villa Santa Brigida La Cuadra
15:00 Ribamontan al Mar Cayon
15:00 Alondras Ribadumia
15:00 Siete Villas Torina
15:00 Arosa SC CD Choco
15:00 Solares Santander B
15:00 Bergantinos Porrino Industrial
15:00 Tropezon Revilla
15:00 Celtiga Somozas
15:00 Compostela Arenteiro
15:00 Paiosaco Laracha
15:00 Polvorin Ourense CF
15:00 Silva SD Racing Club Villalbes
15:00 UD Ourense Barco
15:00 Caudal Deportivo Praviano
15:00 Cerdanyola Horta
15:00 Club Siero Llanera
15:00 Llagostera Costa Brava Terrassa
15:00 Covadonga Condal
15:00 Vilafranca CE Europa
15:00 El San Martin Tuilla
15:00 La Nucia Roda
15:00 Orihuela Paterna
15:00 Marino de Luanco La Madalena
15:00 Rayo Ibense Olimpic Xativa
15:00 Mosconia CD Colunga
15:00 Silla CF Crevillente
15:00 San Claudio Real Aviles
15:00 Las Rozas Trival Valderas
15:00 Union Club Ceares L'Entregu
15:00 Briviesca Burgos Promesas
15:00 Universidad Oviedo Llanes
15:00 Cebrerena Almazan
15:00 Textil Escudo Velarde
15:00 La Baneza Santa Marta Tormes
15:00 Vimenor Rinconeda Polanco
15:00 Asco Santboia
15:00 FE Grama Reus Deportiu B
15:00 L Hospitalet UE Figueres
15:00 Pobla Mafumet San Cristobal CP
15:00 Sant Andreu Castelldefels
15:00 Moralo Diocesano
15:00 Santfeliuenc Martinenc
15:00 AD San Juan Beti Kozkor
15:00 UE Sants Prat
15:00 CD Ardoi Cortes
15:00 Acero Saguntino
15:00 CD Cantolagua Cirbonero
15:00 Elche CF Ilicitano B Vilamarxant
15:00 CD Corellano Huarte
15:00 Eldense Atzeneta
15:00 Ezcabarte Burlades
15:00 Novelda CF Jove
15:00 Pena Mutilvera
15:00 Torre Levante Paiporta
15:00 Txantrea Beti Onak
15:00 Villarreal C Alzira
15:00 Valle Egues CD Baztan
15:00 Atletico Pinto RSD Alcala
15:00 Carabanchel Getafe B
15:00 CD Mostoles Parla
15:00 Pozuelo de Alarcon Alcobendas
15:00 Almagro Socuellamos
15:00 Rayo Vallecano B Santa Ana
15:00 Vicalvaro San Agustin
15:00 Villaverde San Andres Tres Cantos
15:00 Bembibre Numancia B
15:00 Bupolsa La Virgen
15:00 Cristo Atletico Zamora
15:00 G. Segoviana Atl. Tordesillas
15:00 Leonesa 2 La Granja
15:00 Deportiva Minera Ciudad Cieza
15:00 Real Avila Arandina
15:00 Huercal-Overa La Union
15:00 Sporting Uxama Atl. Astorga
15:00 Aguilas FC UD Los Garres
15:00 CA Pulpileno Lorca FC
15:00 Cartagena B Minerva
15:00 CD Algar Estudiantes de Murcia
15:00 Club Olimpico de Totana Mar Menor
15:00 Lorca Deportiva UCAM Murcia B
15:00 Muleno Mazarron CF
15:00 Real Murcia B CAP Ciudad de Murcia
15:00 Yeclano EDMF Churra
15:00 Arroyo AD Llerenense
15:00 Azuaga CD Calamonte
15:00 Cacereno Pueblonuevo
15:00 Castuera Jerez CF
15:00 CD Coria Aceuchal
15:00 Merida AD Olivenza
15:00 Montijo RCP Valverdeno
15:00 UP Plasencia Extremadura UD B
15:00 Valdivia Valdelacalzada
15:00 Osasuna B Pamplona
15:00 Subiza Alesves
15:00 Albacete B Azuqueca
15:00 La Roda Ciudad Real
15:00 La Solana Villarrubia
15:00 Marchamalo Puertollano C.F.
15:00 Quintanar Atl. Ibanes
15:00 Tarancon Madridejos
15:00 Toledo Villacanas
15:00 Tomelloso CF Mora CF
15:00 Canillas Alcorcon B
15:00 Villarrobledo Guadalajara
15:00 Leganes B San Fernando
15:00 Ferrol Boiro
15:00 Atletico Albericia Guarnizo
15:00 Barreda Balompie Union Montanesa Escobedo
15:00 Bezana Laredo
15:00 Naval Reinosa UD Samano
16:00 Gijon Industrial Lealtad
2019-04-23
14:00 Briviesca Cristo Atletico

Tercera Division: Group 18

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Socuellamos 33 24 7 2 73 14 +59 79 DWWLD
2 Villarrubia 33 20 6 7 54 32 +22 66 DDWWW
3 Villarrobledo 33 20 5 8 60 35 +25 65 WDWWW
4 Toledo 34 19 4 11 61 41 +20 61 WWWLL
5 La Roda 33 15 10 8 38 26 +12 55 DDDWL
6 Albacete II 33 14 11 8 51 36 +15 53 WLDWL
7 Manchego Ciudad Real 33 11 13 9 26 23 +3 46 DWDLW
8 Madridejos 33 13 6 14 34 32 +2 45 LLLLD
9 Calvo Sotelo 33 12 9 12 38 37 +1 45 DDLLL
10 Tarancon 33 13 4 16 51 65 -14 43 LWLDW
11 Atletico Ibanes 33 12 6 15 48 47 +1 42 LWWDL
12 Azuqueca 33 11 6 16 42 47 -5 39 LLWLL
13 Quintanar del Rey 33 11 6 16 39 53 -14 39 DLLLL
14 Almagro 33 10 8 15 35 45 -10 38 WDLWW
15 Guadalajara 33 11 4 18 38 56 -18 37 LLWLW
16 La Solana 33 9 9 15 31 49 -18 36 WWLWW
17 Villacanas 34 9 9 16 31 47 -16 36 LWLDD
18 Marchamalo 33 9 6 18 30 57 -27 33 DWDWL
19 Mora 33 8 8 17 23 43 -20 32 LLDWL
20 Atletico Tomelloso 33 7 9 17 31 49 -18 30 DDWDW