go top

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
10:15 Leganes B RSD Alcala
10:30 San Fernando Getafe B
10:30 Portugalete Real Sociedad C
10:45 FE Grama UE Figueres
11:00 Asco Martinenc
11:00 San Ignacio Sodupe
11:00 L Hospitalet Sant Andreu
11:00 Pobla Mafumet CE Europa
11:00 Vilafranca Castelldefels
11:00 Atletico Pinto Vicalvaro
11:00 Canillas San Agustin
11:00 Pozuelo de Alarcon Alcorcon B
11:00 Pena Deportina Alcudia
11:00 San Fernando Yaiza
11:00 Villa Santa Brigida Las Zocas
11:00 Las Rozas Parla
11:00 Betis B Xerez D.F.C.
11:00 Castuera Extremadura UD B
11:00 Socuellamos Villarrubia
11:15 UE Sants Horta
11:30 Rayo Vallecano B Villaverde San Andres
12:00 Lanzarote Las Palmas C
12:00 CD Buzanada El Cotillo
12:00 La Cuadra Mensajero
12:00 SD Tenisca Union Viera
12:00 Tenerife B Club Atletico Tacoronte
15:00 CD Colunga Real Aviles
15:30 Atletico Monzon Sarinena
15:30 Villanueva CF Binefar
15:30 CAP Ciudad de Murcia UD Los Garres
16:00 Terrassa Santboia
16:00 River Melilla CD Torreperogil
16:00 Ciudad de Lucena Cordoba B
16:00 Los Barrios CD Utrera
16:00 Arosa SC UD Ourense
16:00 Bergantinos Ferrol
16:00 Celtiga Arenteiro
16:00 Tomelloso CF Villacanas
16:00 Compostela Porrino Industrial
16:00 Ourense CF Racing Club Villalbes
16:00 Paiosaco Barco
16:00 Alondras CD Choco
16:00 Polvorin Laracha
16:00 Atletico Albericia Ribamontan al Mar
16:00 Silva SD Boiro
16:00 Barreda Balompie Torina
16:00 Somozas Ribadumia
16:00 Naval Reinosa Guarnizo
16:00 Caudal Deportivo La Madalena
16:00 Rinconeda Polanco UD Samano
16:00 CD Colunga Real Aviles
16:00 Solares Textil Escudo
16:00 Club Siero Gijon Industrial
16:00 Tropezon Cayon
16:00 Covadonga Lealtad
16:00 Ordizia Zamudio
16:00 El San Martin Llanera
16:00 Portugalete Real Sociedad C
16:00 Marino de Luanco Universidad Oviedo
16:00 Santuxu Balmaseda
16:00 Mosconia Condal
16:00 Sestao Alaves B
16:00 Praviano Tuilla
16:00 San Claudio L'Entregu
16:00 Union Club Ceares Llanes
16:00 La Nucia Saguntino
16:00 Olimpic Xativa Vilamarxant
16:00 Bezana Revilla
16:00 Rayo Ibense Atzeneta
16:00 Laredo Union Montanesa Escobedo
16:00 Atl. Tordesillas Zamora
16:00 Siete Villas Velarde
16:00 Bupolsa Santa Marta Tormes
16:00 Vimenor Santander B
16:00 G. Segoviana Burgos Promesas
16:00 Sporting Uxama Arandina
16:00 Amurrio Club Santurtzi
16:00 Guadix Mancha
16:00 Basconia Bermeo
16:00 Binissalem Murense
16:00 Pasaia SD San Pedro
16:00 Esporles San Rafael
16:00 San Ignacio Sodupe
16:00 Ferriolense Mallorca B
16:00 SD Deusto Lagun Onak
16:00 Aguilas FC La Union
16:00 Soller Formentera
16:00 Somorrostro Beasain
16:00 Cartagena B Ciudad Cieza
16:00 Son Cladera Ibiza Islas Pitiusas
16:00 Real Murcia B Lorca FC
16:00 Caudal Deportivo La Madalena
16:00 El San Martin Llanera
16:00 Castuera Extremadura UD B
16:00 AD San Juan Beti Onak
16:00 Burlades Alesves
16:00 CD Ardoi Cirbonero
16:00 Elche CF Ilicitano B Roda
16:00 Ezcabarte Cortes
16:00 Eldense Jove
16:00 Llagostera Costa Brava San Cristobal CP
16:00 Huarte Pamplona
16:00 Orihuela Novelda CF
16:00 Pena CD Cantolagua
16:00 Paiporta Alzira
16:00 Subiza Beti Kozkor
16:00 Silla CF Acero
16:00 Valle Egues Txantrea
16:00 Torre Levante Crevillente
16:00 CCD Alberite Varea
16:00 Villarreal C Paterna
16:00 Toledo La Roda
16:00 Carabanchel Santa Ana
16:00 CD Mostoles Tres Cantos
16:00 Las Rozas Parla
16:00 Leganes B RSD Alcala
16:00 Rayo Vallecano B Villaverde San Andres
16:00 Trival Valderas Alcobendas
16:00 Bembibre Almazan
16:00 Briviesca La Granja
16:00 Cebrerena Leonesa 2
16:00 Cristo Atletico Atl. Astorga
16:00 La Baneza Real Avila
16:00 La Virgen Numancia B
16:00 Antequera Juventud Torremolinos
16:00 CAP Ciudad de Murcia UD Los Garres
16:00 CD Alhaurino Huetor Tajar
16:00 CA Pulpileno EDMF Churra
16:00 Huetor Vega Martos
16:00 CD Algar Club Olimpico de Totana
16:00 Jaen Motril
16:00 Deportiva Minera Yeclano
16:00 Linares CP Almeria
16:00 Huercal-Overa Estudiantes de Murcia
16:00 Loja El Palo
16:00 Lorca Deportiva Mar Menor
16:00 Rincon Torredonjimeno
16:00 Mazarron CF Minerva
16:00 UD San Pedro Alhaurin
16:00 Muleno UCAM Murcia B
16:00 Velez Atarfe Industrial
16:00 Atletico Espeleno Cabecense
16:00 Betis B Xerez D.F.C.
16:00 Cadiz CF B San Roque
16:00 Ceuta CD Gerena
16:00 Conil Lebrijana
16:00 Coria C.F. Algeciras
16:00 Ecija Sevilla FC C
16:00 Puente Genil Guadalcacin
16:00 Xerez CD Arcos CF
16:00 Llosetense Felanitx
16:00 Manacor Constancia
16:00 Platges de Calvia Poblense
16:00 Santa Catalina Atletico Mercadal
16:00 Linares CP Almeria
16:00 AD Llerenense Diocesano
16:00 Arroyo CD Calamonte
16:00 Azuaga Merida AD
16:00 Cacereno CD Coria
16:00 Jerez CF Valdelacalzada
16:00 Montijo Olivenza
16:00 Moralo Pueblonuevo
16:00 Arroyo CD Calamonte
16:00 UP Plasencia Aceuchal
16:00 Valdivia RCP Valverdeno
16:00 Alfaro CF Rapid
16:00 Osasuna B Mutilvera
16:00 Agoncillo SD Logrones
16:00 Alondras CD Choco
16:00 Alfaro CF Rapid
16:00 Arnedo Berceo
16:00 Calasancio River Ebro
16:00 Haro Deportivo Anguiano
16:00 Logrones Promesas Vianes
16:00 Naxara CDFC Calzada
16:00 Oyonesa Pradejon
16:00 Yague Autol
16:00 Almudevar Calamocha
16:00 Borja Tarazona
16:00 Brea Zaragoza B
16:00 Robres Belchite 97
16:00 Sabinanigo CF Illueca
16:00 San Lorenzo Flumen UD Casetas
16:00 Tamarite San Juan Zaragoza
16:00 Utebo FC La Almunia
16:00 Albacete B Quintanar
16:00 Almagro Madridejos
16:00 La Solana Guadalajara
16:00 Marchamalo Azuqueca
16:00 Mora CF Puertollano C.F.
16:00 Tarancon Atl. Ibanes
16:00 Villarrobledo Ciudad Real
16:00 CD Corellano CD Baztan
16:30 AD Llerenense Diocesano
17:00 Santfeliuenc Cerdanyola
17:00 Granollers Prat
17:00 Ciudad de Lucena Cordoba B
17:00 Jerez CF Valdelacalzada
17:00 Jaen Motril
2019-03-30
11:30 Union Viera Lanzarote
15:00 Las Palmas C San Fernando
15:30 Panaderia Pulido San Mateo CD Buzanada
16:00 Las Zocas Tamaraceite
17:00 Atletico Union Guimar Ibarra
2019-03-31
10:00 CD Marino Tenerife B
10:00 Club Atletico Tacoronte Santa Ursula
10:00 El Cotillo SD Tenisca
10:00 Mensajero Villa Santa Brigida
10:00 Yaiza La Cuadra
15:00 Sodupe Basconia
15:00 Acero Orihuela
15:00 Jove Silla CF
15:00 Roda Eldense
15:00 Saguntino Paiporta
15:00 Alcobendas Las Rozas
15:00 Alcorcon B CD Mostoles
15:00 Getafe B Trival Valderas
15:00 Parla Leganes B
15:00 RSD Alcala Carabanchel
15:00 San Agustin San Fernando
15:00 Santa Ana Pozuelo de Alarcon
15:00 Tres Cantos Atletico Pinto
15:00 Vicalvaro Rayo Vallecano B
15:00 Villaverde San Andres Canillas
15:00 Almazan Cristo Atletico
15:00 Atl. Astorga Briviesca
15:00 Santa Marta Tormes Bembibre
15:00 Alhaurin Loja
15:00 Atarfe Industrial Martos
15:00 CD Torreperogil Guadix
15:00 CP Almeria River Melilla
15:00 El Palo Jaen
15:00 Huetor Tajar Velez
15:00 Juventud Torremolinos UD San Pedro
15:00 Motril Linares
15:00 Torredonjimeno CD Alhaurino
15:00 Algeciras Puente Genil
15:00 Cabecense Xerez CD
15:00 CD Utrera Ecija
15:00 Cordoba B Coria C.F.
15:00 Guadalcacin Betis B
15:00 Lebrijana Atletico Espeleno
15:00 San Roque Los Barrios
15:00 Sevilla FC C CD Gerena
15:00 Xerez D.F.C. Conil
15:00 Constancia Santa Catalina Atletico
15:00 Ferriolense Platges de Calvia
15:00 Ibiza Islas Pitiusas Esporles
15:00 Mallorca B Pena Deportina
15:00 San Rafael Poblense
15:00 Barco Compostela
15:00 Santanyi Manacor
15:00 Boiro Paiosaco
15:00 Lealtad Marino de Luanco
15:00 L'Entregu Covadonga
15:00 Llanera San Claudio
15:00 Cayon Solares
15:00 Antequera Huetor Vega
15:00 Textil Escudo Atletico Albericia
15:00 Ciudad de Lucena Ceuta
15:00 Torina Tropezon
15:00 UD Samano Laredo
15:00 Guadalajara Tarancon
15:00 Velarde Rinconeda Polanco
15:00 Aceuchal Azuaga
15:00 Balmaseda Ordizia
15:00 CD Calamonte Moralo
15:00 SD San Pedro San Ignacio
15:00 CD Coria Montijo
15:00 Zamudio Pasaia
15:00 Diocesano Jerez CF
15:00 Extremadura UD B Arroyo
15:00 Merida AD Cacereno
15:00 Olivenza AD Llerenense
15:00 Pueblonuevo Valdivia
15:00 RCP Valverdeno UP Plasencia
15:00 Valdelacalzada Castuera
15:00 CD Baztan Osasuna B
15:00 Cortes CD Corellano
15:00 Alzira Olimpic Xativa
15:00 Mutilvera Subiza
15:00 Atzeneta Torre Levante
15:00 Autol CCD Alberite
15:00 Novelda CF La Nucia
15:00 CDFC Calzada Calasancio
15:00 Vilamarxant Rayo Ibense
15:00 CF Rapid Arnedo
15:00 Arandina La Virgen
15:00 Pradejon Yague
15:00 Burgos Promesas Bupolsa
15:00 River Ebro Agoncillo
15:00 Crevillente Villarreal C
15:00 La Granja La Baneza
15:00 SD Logrones Oyonesa
15:00 Paterna Elche CF Ilicitano B
15:00 Leonesa 2 Sporting Uxama
15:00 Varea Logrones Promesas
15:00 Numancia B Atl. Tordesillas
15:00 Vianes Alfaro
15:00 Real Avila Cebrerena
15:00 Belchite 97 Binefar
15:00 Zamora G. Segoviana
15:00 Calamocha Borja
15:00 RSD Alcala Carabanchel
15:00 Felanitx Soller
15:00 CF Illueca Utebo FC
15:00 Vicalvaro Rayo Vallecano B
15:00 Formentera Binissalem
15:00 La Almunia Almudevar
15:00 Mercadal Llosetense
15:00 San Juan Zaragoza Sabinanigo
15:00 Murense Son Cladera
15:00 Sarinena Brea
15:00 Tamarite Villanueva CF
15:00 Tarazona Atletico Monzon
15:00 UD Casetas Robres
15:00 Zaragoza B San Lorenzo Flumen
15:00 Atl. Ibanes Toledo
15:00 Azuqueca La Solana
15:00 Madridejos Tomelloso CF
15:00 Puertollano C.F. Socuellamos
15:00 Quintanar Villarrobledo
15:00 Villacanas Marchamalo
15:00 Villarrubia Almagro
15:00 Alesves Ezcabarte
15:00 Beti Kozkor CD Ardoi
15:00 Beti Onak Huarte
15:00 CD Cantolagua AD San Juan
15:00 Cirbonero Valle Egues
15:00 Pamplona Burlades
15:00 Txantrea Pena
15:00 Anguiano Naxara
15:00 Berceo Haro Deportivo
15:00 Ciudad Real Mora CF
15:00 La Roda Albacete B
15:00 CE Europa UE Sants
15:00 Cerdanyola Vilafranca
15:00 Horta L Hospitalet
15:00 Martinenc Pobla Mafumet
15:00 Prat FE Grama
15:00 Reus Deportiu B Terrassa
15:00 San Cristobal CP Granollers
15:00 Santboia Llagostera Costa Brava
15:00 UE Figueres Asco
15:00 Mancha Rincon
15:00 Arcos CF Cadiz CF B
15:00 Ciudad Cieza Lorca Deportiva
15:00 La Union Cartagena B
15:00 Lorca FC Aguilas FC
15:00 Sant Andreu Santfeliuenc
15:00 Leonesa 2 Sporting Uxama
15:00 Numancia B Atl. Tordesillas
15:00 Ciudad de Lucena Ceuta
15:00 CF Illueca Utebo FC
15:00 Zaragoza B San Lorenzo Flumen
15:00 Atl. Ibanes Toledo
15:00 Puertollano C.F. Socuellamos
15:00 CAP Ciudad de Murcia CD Algar
15:00 EDMF Churra Huercal-Overa
15:00 Estudiantes de Murcia Deportiva Minera
15:00 Mar Menor CA Pulpileno
15:00 Minerva Muleno
15:00 UCAM Murcia B Real Murcia B
15:00 UD Los Garres Mazarron CF
15:00 Yeclano Club Olimpico de Totana
15:00 Arenteiro Alondras
15:00 CD Choco Silva SD
15:00 Laracha Celtiga
15:00 Porrino Industrial Arosa SC
15:00 Racing Club Villalbes Polvorin
15:00 Ribadumia Ourense CF
15:00 Somozas Bergantinos
15:00 UD Ourense Ferrol
15:00 Condal Caudal Deportivo
15:00 Gijon Industrial Union Club Ceares
15:00 La Madalena El San Martin
15:00 Llanes Praviano
15:00 Real Aviles Mosconia
15:00 Tuilla CD Colunga
15:00 Universidad Oviedo Club Siero
15:00 Guarnizo Barreda Balompie
15:00 Revilla Vimenor
15:00 Ribamontan al Mar Siete Villas
15:00 Santander B Naval Reinosa
15:00 Union Montanesa Escobedo Bezana
15:00 Alaves B Portugalete
15:00 Beasain Sestao
15:00 Bermeo Amurrio Club
15:00 Lagun Onak Somorrostro
15:00 Real Sociedad C Santuxu
15:00 Santurtzi SD Deusto

Tercera Division: Group 1

spain - 2018/2019

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Racing Ferrol 28 16 8 4 54 25 +29 56 WLDLD
2 Bergantinos 28 16 7 5 44 32 +12 55 DLDDW
3 Compostela 28 15 8 5 59 34 +25 53 WWLDD
4 UD Ourense 28 13 10 5 34 24 +10 49 LLLWD
5 Alondras 28 13 7 8 36 30 +6 46 WWDLD
6 Barco 28 13 6 9 44 33 +11 45 WLLLD
7 Silva 29 13 4 12 41 39 +2 43 WLWWW
8 Arosa 28 12 6 10 44 33 +11 42 LWWDW
9 Choco 28 10 11 7 44 36 +8 41 WDDWD
10 Somozas 28 10 9 9 38 32 +6 39 DWDLL
11 Ourense CF 28 9 10 9 37 21 +16 37 WLDDD
12 Polvorin 28 10 5 13 40 43 -3 35 LDWWW
13 Arenteiro 28 8 9 11 29 38 -9 33 WWDLL
14 Laracha 28 8 8 12 30 33 -3 32 LLDLL
15 Villalbes 28 7 10 11 31 37 -6 31 DDDWW
16 Paiosaco 28 8 6 14 27 44 -17 30 LWDDD
17 Ribadumia 28 7 9 12 30 48 -18 30 DDDWD
18 Celtiga 28 9 3 16 28 55 -27 30 LWWWD
19 Boiro 29 7 6 16 26 51 -25 27 LLLLD
20 Porrino Industrial 28 3 6 19 23 51 -28 15 WLDLL