go top

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
10:00 Melistar Juventud Torremolinos
11:00 Felanitx Esporles
12:30 El Cotillo Ibarra
14:30 Barreda Balompie Deportiva Santillana
14:30 Berceo Anguiano
14:30 CD Cantolagua Burlades
14:30 Elche CF Ilicitano Rayo Ibense
14:30 Santander B Bezana
14:30 SCD Durango Alaves B
14:30 Subiza CD Gares
14:45 Casalarreina Logrones Promesas
14:45 CD River Ega CD Ardoi
14:45 Cirbonero Beti Kozkor
14:45 Cortes Huarte
14:45 R. Oviedo B Llanes
15:00 Agoncillo Haro Deportivo
15:00 Binissalem Platges de Calvia
15:00 Idoya CD Corellano
15:00 Son Cladera Mercadal
15:15 AD Ceuta San Roque
2017-12-17
16:00 Burgos Promesas Arandina
16:00 CF Gava Cerdanyola
16:00 Ciudad Real Azuqueca
16:00 CP Parla Los Yebenes San Bruno
16:00 El Alamo Santa Ana
16:00 Estrella Tenerife B
16:00 La Nucia Levante B
16:00 Malagueno UD San Pedro
16:00 Oberena Mutilvera
16:00 Pobla Mafumet Espanyol B
16:00 San Fernando Mensajero
16:00 Sodupe Basconia
16:00 Tamarite Binefar
16:00 Tedeon SD Logrones
16:00 Vimenor Guarnizo
16:00 Xerez CD Cadiz CF B

Tercera Division: Group 16

spain - 2017/2018

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 CD Calahorra 18 16 2 0 62 5 +57 50 DWWWW
2 SD Logrones 18 15 2 1 60 9 +51 47 WLDWW
3 Naxara 18 13 3 2 53 14 +39 42 WWDWD
4 Haro 18 12 4 2 37 12 +25 40 DLWWW
5 Varea 18 12 3 3 42 18 +24 39 WWLLW
6 Logrones II 18 9 4 5 31 19 +12 31 WWWLD
7 Anguiano 17 9 3 5 43 31 +12 30 DWWWL
8 Alfaro 18 8 3 7 33 25 +8 27 DWWWL
9 Berceo 18 8 3 7 20 31 -11 27 WWWLD
10 Pradejon 18 7 2 9 22 23 -1 23 DLLWW
11 River Ebro 18 6 5 7 20 30 -10 23 LLWWL
12 Arnedo 18 7 0 11 22 44 -22 21 WWWLL
13 Yague 18 6 2 10 32 51 -19 20 WLLLL
14 Vianes 18 5 3 10 15 31 -16 18 DWLLW
15 Agoncillo 18 5 2 11 22 35 -13 17 LLLWL
16 Calasancio 18 3 2 13 11 36 -25 11 LLWDW
17 Oyonesa 18 2 5 11 17 43 -26 11 LLLDL
18 Casalarreina 17 3 2 12 14 40 -26 11 LLLDW
19 Villegas 18 3 2 13 12 48 -36 11 LWLLL
20 Tedeon 18 2 4 12 16 39 -23 10 LLLLL
Home Score Away
2017-12-09
FT Logroñés II [5 : 1] Oyonesa
FT Anguiano [2 : 2] Alfaro
2017-12-10
FT River Ebro [1 : 2] Náxara
FT Arnedo [2 : 1] Casalarreina
FT Vianés [0 : 0] Pradejón
FT Haro [0 : 0] CD Calahorra
FT Varea [5 : 0] Tedeón